Proiectului de educație ecologică și pentru sănătate „Natură, bucurie, sănătate″

Proiectului de educație ecologică și pentru sănătate „Natură, bucurie, sănătate″

Asociația Părinților Grădiniței „Crai Nou″ Bacău este inițiatoarea și co-finanțatoarea Proiectului de educație ecologică și pentru sănătate „Natură, bucurie, sănătate″ coordonat de prof. Mariana-Carmen Isop, director adjunct al Școlii Gimnaziale „Mihail Sadoveanu”, în structura căreia este și grădinița, având drept sponsori Fundația pentru Parteneriat și MOL. Echipa de proiect este formată din cele 16 cadre didactice ale grădiniței, părinți, la care se adaugă personalul auxiliar, nedidactic și medical al grădiniței.

Mai multe detalii le gasiți în linkurile de mai jos:

Lecție despre natură, sănătate și colaborare la Grădinița „Crai Nou” Bacău

„Natură, bucurie, sănătate″ la Grădinița „Crai Nou″ Bacău