Proiectul caritabil ,,De la copii pentru copii”

Proiectul caritabil ,,De la copii pentru copii” – 2019

Școala Gimnazială ,,Mihail Sadoveanu” în colaborare cu Parohia Lazaret și Fundația ,,Episcop Melchisedec”-filiala Bacău derulează proiectul caritabil ,,De la copii pentru copii”, prin care intenționează să ajute un număr de peste 30 de familii numeroase , din Bacău și din câteva sate din județ. În cele 34 de familii vizate se numără nu mai puțin de 230 de persoane.
Cei care doresc să participe la această campanie și să ajute aceste suflete în pragul Sărbătorilor de Paște, pot aduce la sediul școlii noastre din str.Venus nr.16,Bacău alimente neperisabile(ulei, făină orez, zahăr, conserve, spaghete, biscuiți, napolitane, bomboane, etc) pe care le vom depozita în cutiile de la intrarea în școală!
Doritorii pot aduce și haine,însă vă rugăm să fie curate și să se specifice pe un biletel atașat dacă sunt pentru fată/băiat,precum și vârsta recomandată pentru purtat (6-8 ani etc.).
Împreună le putem oferi Sărbători mai calde si mai luminate decât de obicei.

Publicată de Carmen Busuioc pe Miercuri, 3 aprilie 2019