Proiectul ,,SELGROS sprijina Scoala Sadoveanu”

Proiectul ,,SELGROS sprijina Scoala Sadoveanu”

Orice cumparatura efectuata de parintii si profesorii scolii noastre in Selgros, reprezinta un procent de 2% alocat cu titlu de sponsorizare scolii noastre. Totalul achizitiilor de la 1.04.2017 si pana in acest moment in cadrul proiectului se ridica la suma de 12.500 lei. Este un proiect ce se deruleaza pe termen mediu-lung (elevii inclusi in proiect sunt din clasele pregatitoare pana la clasa a VIII-a; un elev poate ,,participa prin cumparaturile parintilor pana la 9 ani calendaristici). Produsele acordate ca sponsorizare beneficiaza de garantie si inlocuire. Pentru a fi inclusi in proiect, parintele sau cunostinta elevului X nu trebuie decat sa solicite includerea cardului său de client in proiectul ,,Sadoveanu la biroul Relatii clienti Selgros .Multumim tuturor pentru implicare !!!

Multumim parintilor implicati in Proiectul ,,SELGROS sprijina Scoala Sadoveanu” !!!

Sponsorizarea din data de 21.09.2019 include :
-masina de spalat pentru perdele, fetele de masa,husele bancilor din toate clasele scolii
-aspirator pentru laborator informatica si cabinete
-hartie de scris
-polizor unghiular
-tocator hartie
-telefon birou
-articole de papetarie
-prelungitoare
-gantere sportive
-saci menajeri

Incepand cu data de 1 septembrie 2018, sunt incluse in acest proiect si Gradinita Crai Nou si Gradinita nr.29 .

Directorul unei școli din Bacău a făcut un parteneriat inedit cu un supermarket: „2% din tot ceea ce cumpără părinții revine școlii”